Anasayfa

konya yurtlarından yetişen şerife acun ve Abdülkerim aksu kardeşlerim karaman polis evinde düzenlenen düğün merasimiyle evlendiler bizde ordaydık KONYURTAYDER
07.09.2014
Sosyal Yetim ne mi? Ana-babası olan fakat yoksulluktan muzdarip çocukları, devletin ailesinden ayırması, bu aileleri güçlendirmek yerine çocuklar kuruma alması ve millete kimsesiz, yetim diye sürekli takdim etmesi. Kısacası, binyılların yetimlik olgusunu modern devletin "sosyal" sosuna bulaması. Halbuki ne kadar kolaydı. Herkesin ailesi vardı. Güçlendirilse ne kadar iyi olacak, çocuklar ailede yaşayacaktı. Ama her canlının olduğu gibi, ki devlet de bir canlıdır, vicdanını rahatlatmaya, meşruiyet devşirmeye ihtiyacı vardı. Sonuç ne mi oldu? Ailesi olmasına rağmen, sosyal yetim ilan edilen binler. Ailesine yabancılaşan, uzaklaştırılan, sosyal dışlanmaya uğrayan, aileleri de üzülen on binlerce sosyal yetim. Bu olguyla yüzleşmeden, çocuk refahı kavramından bahsedilemez.
07.09.2014
YETİŞTİRİLDİK.. İMKANSIZLIKLARLA... BU YÜCE MİLLETİN DUALARI.. BU BÜYÜK DEVLETİM İMKANLARI İLE.. bu kitap bizleri anlatıyor... bence okunmalı.. kim tarafından.... BİZLERİ ANLAMAYA ÇALIŞAN ÇOK DEĞERLİ TÜRK MİLLETİ TARAFINDAN.. “‘Bir gün mutlaka gelecek’ umuduyla annenizi veya babanızı yıllarca beklediniz mi? Oysa biz bekledik! Yetiştirme yurduna terk edilen kardeşlerim ve ben, her an, anne ve babamızın kapıdan girip bizleri evimize götürmesini bekledik. Zorlu bir süreç... Yalnızlık girdabında atılan kulaçlar... Ufukta liman özlemi... Peki, yetiştirme yurduna terk edilmiş çocuklarla kardeş gibi bir arada büyüyüp, sonrasında yapayalnız kalmanın ne demek olduğunu bilir misiniz? Bir düşünün... Yalnızlık, insana hep kızdığı anne ve babasını buldurabilir. Evet, belki de hiçbir terk edilmiş çocuğun yapmayacağı bir şeyi yaptım. Annemi ve babamı buldum. Üstelik onlara “Beni neden terk ettiniz?” sorusunu sormadım”
01.09.2014
VEFAT...... ESKİ KONYA İL MÜDÜRÜMÜZ KONYA HUZUREVİNİN SEVİLEN MÜDÜRÜ GÖREV ALDIĞI O DÖNEME DAMGASINI VURMUŞ HERKESİN ADEM BABA DİYE SEVDİĞİ DAHA SONRA KIZILCAHAMAM BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPAN ADEM ÖZBEKLER HOCAMIZ VEFAT EMİŞTİR.. AİLESİNE VE SEVENLERİNE VE SOSYAL HİZMETLER CAMİASINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM.. KONYA YETİŞTİRME YURTLARINDAN AYRILANLAR DERNEĞİ BAŞKANI MÜRSEL GÖKCEN...
31.08.2014
DÜĞÜNÜMÜZ VARRRRRR... KONYA YETİŞTİRME YURTLARINDAN YETİŞMİŞ KONYANIN SAYILI MUHASEBE İŞLERİ YAPAN ABİMİZ KAZIM ÖZTÜRK' ÜN OĞLU İBRAHİM UĞUR ÖZTÜRK EVLENİYOR.. TÜM YURT KARDEŞLERİMİZ DAVETLİDİR.. DÜĞÜNÜMÜZ YEMEKLİDİR..
26.08.2014
... 11 ...
  KAR TANELERİ.....

KAR TANELERİ BİRBİRİNE KRISTAL YAPILARINDAN DOLAYI BENZEMEZ.

KAR TANELERİ HASSASDIR ÇOK SIKARSAN ERİRLER,

KAR TANELERİNİ YERYÜZÜNE BİR MELEK TARAFINDAN İNDİRİLDİĞİNE İNANILIR.

KAR TANELERİ ULAŞACAĞI YERE VARANA KADAR KESİNLİKLE BİRBİRİNE DEĞMEZ..

KAR TANESİ HEDEFİNE VARMAK İÇİN ERİMEYİ BİLE GÖZE ALIR.

KAR TANESİ TEK BAŞINA DEĞİL TOPLANDIĞI ZAMAN ANLAM KAZANIR.

KAR TANESİ BEYAZ VE BERRAKTIR SAFLIĞI TEMSİL EDER.

KAR TANESİ YAĞARKEN '' ELİF ELİF '' DİYE ŞARKI SÖYLEYEBİLEN TEK NESNEDİR.

KAR TANESİ EĞER ÜZERİNE FAZLA GİDERSEN TOPLANIP BİR ÇIĞ GİBİ ÜZERİNİZE GELİR ..

BAZEN TİPİ ,BAZAN BORAN,OLSADA BİZLER KAR TANELERİNİ HEP SEVERİZ ......

KAR TANELERİNİ ANLATMAYA BİR ÖMÜRYETMEZ .

HER BİR YURTLU KAR TANESİDİR DE FARKINA VARMAZ....

ASLINDA VARMAK İSTEMEZ.

AMA HAYATIN GERCEKLERİNİ BELKİ DIŞ DÜNYAYA YANSITMAZ AMA BEYNİNİN VE KALBİNİN

AMA HAYATIN GERCEKLERİNİ BELKİ DIŞ DÜNYAYA YANSITMAZ AMA BEYNİNİN VE
KALBİNİN DERİNLİKLERİNDE HER ZAMAN YAŞAR VE YAŞATIR.