KARA GÖZLERİNDE ATEŞ YANAN ÇOCUKLAR

Kara gözlerinde ateş yanan çocuklar, küskünlüğünü anlardı sana bakanlar. Dokunan yanardı, kucaklayan ağlardı. Aslında sen ne yakmak isterdin, ne de ağlatmak.

Büyümekten korkarlardı, dışarıya adım atmaktan korkarlardı. Nereye, kime, kimin ile, nasıl sorularının cevabını bulamamak onların en büyük korkularıydı. Zamanı gelince büyümekten kaçılamayacağını gördüler. Ürkek adımlar ile yürüdüler, dizlerinin titrediğini elleri ile tutarak gizlediler.

Yeni bir gezegen keşfetmiş gibiydiler, nefes aldılar, ikinci bir yaşam sunulmuştu önlerine. Şükretmeyi öğrendiler, insanları sevmeyi öğrendiler ve ötekiler de onları sevmeye cesaret ettiler. Onların gözlerindeki ateşi söndürenler oldu. Sevdalananlar oldu.

Dediler ki" Ya bunlar hiç büyümeyen çocuklarmış" öyle kabul ettiler, öyle sevdiler ve gözlerinde ateş yanan çocukların gözlerinde ışıklar belirdi, elinden tutacak sevdası olanlar geçmişe takılmaz oldu, gelecek günler umut doluydu...

Şimdi, büyüyen kara gözlü çocuklar. Sizin de karşınızda gözlerinde ateş yanan çocuklar var.  Ateşli gözleri öpmenin tam zamanıdır. Varsın dudaklarınız yansın. Biliyorsunuz ki ateşleri söndürme sırası sizlerde. Bu yangınların söndürecek derneğimize de kavuştuk.

Yanmak isteyenler haydi buyrun.

  
2294 kez okundu

Yorumlar

Vay be     28/04/2011 17:58

Ateş düştüğü yeri yakarmış, küçük bedenler, minicik gönüller... Allahım kimseleri bu yetimhanelere düşürmesin, ama orasız da bırakmasın. Şimdi imkanlar çok iyi, 1983 ve öncesi çok kötüydü.
Misafir -

Ateş Yanan Gözler!     28/04/2011 09:36

Tebrik ederim kardeşim, sadece başlık bile bizi anlatmaya yetiyor. Kararan gözlerimiz, kap kara umutlarımız ve her şeyi yakmak isteyen gönlümüzün yüzümüze yansıması, korkularımız ve ümitlerimiz...kim yazmış bu yazıyı merak ettim doğrusu.
Misafir -

Gözlerinde Ateş Yanan Çocuklar     27/04/2011 16:27

Üstadım ellerine sağlık çok güzel olmuş tebrik ederim. Hele o gözlerde yanan ateşin yanı sıra eğilmezler ama kırılırlardı dimdik dururlardı bu çocuklar.
Misafir -

tebrik     27/04/2011 13:17

gercekten çok dokunaklı ve bir okadar anlamlı bir yazı kardeşimize çok teşekkürler. birlikte rahmet ayrılıkda azab vardır bunun icin birlikte elele daha güzel günlere can kardeşlerim
MÜRSEL GÖKCEN

ÇOK GÜZEL OLMUŞ     27/04/2011 12:01

Kardeşim ağzına sağlık çok güzel olmuş evet hep beraber el ele....
Misafir -