KARDELEN kardelen
kardelen27194@gmail.com
KONYURTAYDER İLE TANIŞMAMIZ
29/03/2012
KONYURTAYDER İLE TANIŞMAMIZ

                 Yurdumuza gelen her insan bizi çok mutlu eder ama sonu hep hüsran ve kederdir. Çünkü yurda gelenler, bizleri yalnız bırakmayacak, sevgisiyle ısıtacak, tek yürek, tek gönül olacak, yurdumuzun havasına bambaşka hava katacak gibi düşünürüz. Ama belli ki bize, düşündüğümüz gibi görünürler ve sonunda da görünen yüzlerin birer maskeden ibaret olduğunu görürüz. Çünkü her gelen giderken;
-Tekrar geleceğiz, artık sizinleyiz, bundan sonra hep beraberiz.
Diye giderler ve bu gidişlerin dönüşleri olmaz. Geride bıraktıkları acı bir burukluk ve bir de umutları yıkılmış, güvenleri sarsılmış, beklentiler içinde olan, bekledikleri bir türlü gelmeyen bizler kalırız.
               Ve bir gün hiç beklenmedik bir anda KONYURTAYDER adında bir dernek geldi. İlk dikkatimizi adı çekmişti.
-KONYURTAYDER ne demek?
Diye aramızda konuşurken gözümüz afişe ilişti. ‘'Konya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Derneği'' O an bizim gibi yetiştirme yurtlarında yetiştiklerini öğrenmemizle umutlarımız yeşerdi. Bir umut belki bu dernek bizimle birlikte olacak, bizimle devamlı ilgilenecek, gidip de dönmeyenlerden olmayacaktı. Ama yine de içimizde gidip dönmeyenlerin oluşturduğu bir güvensizlik vardı.
-Acaba bu insanlarda diğerleri gibi geleceğiz diye gidip, gelmeyenlerden mi olacaktı?
Bu sorunun cevabını bir zaman sonra öğrendik. KONYURTAYDER başkanı Mürsel Gökcen ve başkan yardımcısı Hüseyin Akbulut ağabeylerimizle tanıştık. Tanışma aşaması ve sonrası samimi sohbetlerinde, yetiştirme yurtlarında olan ve ayrılan kişilerin sorunlarıyla ilgilendiklerini öğrenince daha çok memnun olduk. Bizim sorunlarımızla ilgili, kendi yaşadıkları zorlukları ve edindikleri tecrübeleri bize aktaran bu derneği çok sevmiştik ama ya diğerleri gibi bir gün olurda gelmezlerse diye endişelenmeden de edemedik.
                 Ama verdikleri tarihte gelmeleri, düzenli gelerek seminer vermeleriyle artık o endişemiz yerini bir sakinlik ve güven kaplıyordu. Seminerler de, konularında uzman olan kişileri getirerek bizleri bilgilendiriyorlar. Bu seminerler sayesinde çok şey öğrenip çoğu konuda bilgi edindik. En önemlisi de ‘'Hayata Dair'' adında ki bu seminerlerle, kardeşliği, desteği, toplumla bütünleşmeyi, birlik ve beraberliği öğrendik. Bizler KONYURTAYDER sayesinde şartlanmışlığı kırmayı, her şeye inat ayakta kalabilmeyi, beraber birbirimize destek olmayı ve en önemlisi;
-Ben yurtluyum...
Diye hiç tereddüt edip çekinmeden haykırmayı öğrendik. KONYURTAYDER ile bazı sorunlarımızı hallettik, sorunları çözmeyi de öğrendik. Kaybolan güvenimizi biz KONYURTADER sayesinde bulduk.
                  KONYURTAYDER derneği aracılığı ile bizler için gelerek emek veren, değerli zamanlarını bizlerle geçiren, geçirecek olan uzmanlarımıza ve özel olarak bize en büyük desteği veren Mürsel Gökcen ve Hüseyin Akbulut ağabeylerimize yürekten sevgilerimizi gönderiyor, ‘'Yüreğinize sağlık'' diyerek teşekkür ediyoruz. Bu seminerlerin, sohbetlerin aynı bu şekilde ilerlemesini ve devamını bekliyoruz. Sizleri seviyoruz
                İyi günleriniz olsun.


KARDELEN
kardelen27194@gmail.com4815 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Bir Öğretmenin Şartlanmışlığı - 20/03/2012
Resim dersinin bitimine doğru öğretmenimiz bizi serbest bırakmış, sohbetiyle de ortama sıcaklık katmıştı ve ben bu sıcaklığı arka sıradan hissederek öne doğru yaklaşmış, sohbete katılmak istemiştim.